Juodoji arbata

4/22/2013

 
Juodoji arbata
Juodoji arbata
Ne tik gomuriui, bet ir sveikatai
Sušalote, pavargote, aptingote, o gal tiesiog per daug privalgėte? Šilta juodoji arbata gali padėti jums atgauti prarastas jėgas, numalšinti stresą ar išvengti kitokių negalavimų. Reguliarus arbatos gėrimas užtikrins jūsų puikią nuotaiką ir savijautą. Mat tikroje geroje arbatoje yra daug naudingų ir organizmui reikalingų medžiagų, kurios gali padėti kovoti su įvairiomis ligomis. Antai juodoji arbatėlė tiks ne tik prie gardaus pyragaičio ar sumuštinio. Specialistų tikinimu, ši arbata gali padėti išvengti daugybės įvairių ligų, jeigu ji yra vartojama reikiamais kiekiais ir reguliariai. Teigiama, kad juodoji arbata yra gera profilaktikos priemonė prieš vėžį. Vyresni žmonės šią arbatą žino kaip efektyvią ir veiksmingą priemonę kovoje su įvairiais virusais bei infekcijomis. Dabar patogu dar ir tai, kad įvairios arbatos rūšys siūlomos tiek parduotuvėse, tiek elektroninėje erdvėje. Taigi jūsų mėgstama juodoji arbata internetu gali būti taip pat greitai įsigyta kaip ir ta, kurią perkate parduotuvėje. Tai ypač patogu, jeigu stipriai sergate ir negalite išeiti iš namų, arba jeigu gyvenate nuošaliau nuo parduotuvės, kurioje galite įsigyti kokybiškos ir skanios arbatos. Juolab, kad juodoji arbata kaina ne itin skiriasi nei parduotuvėje, nei internete.

Ir žiemą, ir vasarą


Daugelis linkę manyti, kad arbata tinkama tik tada, kai už lango spaudžia šaltukas. Klystate taip manydami. Mat arbata pasižymi savybėmis, kurios ne tik šildo, bet gali ir atvėsinti. Žinoma, karštą vasarą galite mėgautis vėsia arbata, jeigu nenorite išgerti puodelio šiltos aromatingos arbatėlės. Pamirštama tai, jog arbata dėl savo gydomųjų savybių yra naudinga tiek žiemą, tiek vasarą, tiek rudenį ir pavasarį. Mat juodoji arbata nauda gali būti prilyginama netgi kai kuriems vaistams. Ji stiprina imunitetą, mažina stresą, suteikia daugiau energijos, tonizuoja. Tad tinkami jos kiekiai ir, žinoma, saikingas bei tinkamas vartojimas gali užtikrinti jūsų gerą savijautą bet kuriuo metų laiku. Todėl dieną drąsiai galite pradėti puodeliu karštos kvapnios arbatos. Kokybiška juodoji arbata poveikis jos bus garantuotas, jeigu vartosite reguliariai ir tinkamai. Mat vienas puodelis arbatos dar negarantuose jūsų geros savijautos. Tačiau reguliarus arbatos vartojimas gali suteikti akivaizdžios naudos. Specialistų tikinimu, juodoji arbata mažina cholesterolio kiekį kraujyje bei širdies smūgio tikimybę. Tačiau būtina žinoti, kada, kiek ir kokią arbatą gerti. Arbata piktnaudžiauti taip pat negalima. Prisiminkite, jog kas per daug – tas nesveika. Kartais, regis, net ir toks nekaltas gėrimas kaip arbata gali pakenkti, jeigu jos vartosite per dideliais kiekiais, per stiprios ar nekokybiškos.

Grožiui užtikrinti

Arbatą galima vadinti netgi savotišku jaunystės eliksyru. Mat juodoji arbata gali būti vartojama tiek iš vidaus, tiek ir išoriškai. Išoriškai gali būti dedami įvairūs arbatos kompresai, o šios arbatos gėrimas, manytina, atitolina, sulėtina senėjimo procesą. Tad drąsiai galima sakyti, jog arbata yra ir maistas, ir vaistas. Antai užsieniečiai netgi turi savo specialias, ypatingas arbatos gėrimo ceremonijas. Pavyzdžiui, yra sakoma, jeigu turkas pakvietė arbatos, tai rodo jo draugiškumą ir simpatijas jums, todėl ignoruodami tokį kveitimą galite stipriai įžeisti žmogų. Nors pas mus nėra tokia populiari juodoji arbata su pienu, teigiama, kad ji yra maistingas ir lengvai pasisavinamas gėrimas. Mes esame įpratę gerti gryną arbatą, tačiau kitur arbata su pienu yra toks pats įprastas ir natūralus dalykas kaip mums be pieno. Yra netgi teigiama, kad juodoji arbata su pienu lieknejimui tinkamas gėrimas. Tad kiekvienam pagal norus. Norite būti gražūs – gerkite arbatos, dėkite jos kompresus. Nors pastebėta, kad juodoji arbata blogas dalykas prieš miegą. Tačiau ji tinkama rytui pradėti ar žvaliai dienai pratęsti. Mėgstama juodoji arbata jums ir energijos suteiks, ir leis jaustis gražiems bei žvaliems.


Comments are closed.